Reis

Hind383

Lähedane, ent tundmatu Valgevene 24.-28. juuli 2018

Väljasõit

24 07 2018

Kestus

5 päeva

Huvilisi

134

Vabade kohtade arv

20

reisikava

Valgevene on nii ehe, et võiks nostalgiamuuseumina lausa piletiraha võtta.Ta ei ole  üks suur kolhoos ega Euroopa must auk nagu kiputakse arvama. Head teed, puhtus, kord ja paatos kaunistavad seda muuseumi. Peremees Łukašenka on nähtamatu, aga suur. Riik toetab, et rahvas saaks tööd ja leiba. Valgevenelaste elu on parem kui naabritel Ukrainas ja Venemaal.

1. päev T 24. juuli

Varane väljasõit Siimustist ja Jõgevalt. Sõit Eestis, Lätis, Leedus. Lõunasöögi peatus Leedus 19.kilomeetril. Õhtuks jõuame Valgevene pealinna Minskisse, mida on esmakordselt mainitud 1067.a.ja mis on koduks 1,7 miljonile inimesele. Esimene mulje pealinnast on üllatav: kõik on nii suur ja särav. Ei ühtegi tavalise suurusega maja! Kõige selle juures jääb linnast puhas ja korralik mulje. Paneelelamurajoonid on rõõmsad, puhtad ja originaalsed. Ööbime kesklinna hotellis Belarus*** (2-kohalised toad) http://www.hotel-belarus.com/

2. päev R K 25. juuli  

Hommikusöök.
Linnaekskursioon Minskis kohaliku giidiga (bussiga ja jalgsi): parlamendihoone ja presidendi residents, Võidu väljak,  suursugune Vabaduse prospekt,  ajalooline Troitski linnaosa (kohalik venekeelne giid).

Vaatame lähemalt Valgevene Rahvusraamatukogu, mida hellitavalt nimetatakse  Valgevene Diamond´iks oma unikaalset disaini, erakordset arhitektuuri ja funktsionaalsust arvestades.Tõuseme raamatukogu katusele-vaateplatvormile, kust avaneb suurepärane vaade Minskile.

Väga kaunis on öine Minsk, kui kogu linn särab tuledes. Sügava mulje jätab Pisarate Saar. Saarel on mälestusmärk leinavate emadega ja sellel  Afganistanis hukkunud poiste nimed, iga nime juures küünal. Raha mälestusmärgi püstitamiseks kogusid hukkunud sõdurite emad.

Vaba aeg lõunasöögiks.

Peale lõunat sõidame Lida lähedal asuvasse Nemani klaasitehasesse, kus tutvume tootmise ja muuseumiga ja ostame tehase poest hea hinnaga klaasimeistrite toodangut. On suur valik klaasist ja kristallist tooteid lauale või interjööri kujundamiseks, originaalsed suveniirid ja kinkekomplektid, eksklusiivsed tooted värvilisest klaasist.

Ööbimine samas hotellis.

3. päev N 26. juuli

Hommikusöök.

Väljasõit kohaliku giidi saatel põnevasse ja populaarsesse Dudutki vabaõhumuuseum-külla, kus on võimalik näha 18. sajandi külaelu Külastame pottsepa ja puusepa töökoda, sepikoda ja tuuleveskit, maitseme pagaritöökojas valmistatud värsket leiba maitsva teega ja näeme ehtsa puskari valmistamist, mis kulmineerub  joogi degusteerimisega koos meeleiva ja hapukurgiga.

Seejärel sõidame Nesviži, mis on Valgevene vanimaid linnu. Külastame Nesviži kindluslossi, aristokraatlikku Radziwillide perekonna kunagist residentsi ja parki.

Sõidame tagasi Minskisse. Ööbimine samas hotellis.

4. päev  R 27. juuli

Hommikusöök.

Külastame Minski kesklinnas Komarovski turgu, kus on rikkalikult nii kohalikke toiduaineid kui ka riideid.

Seejärel külastame Minski botaanikaaeda. Poolkaarekujulist aeda läbib 10 alleed, mis kõik kannavad eripäraseid nimesid. Näiteks Hõbedalehelise vahtra allee, Õunapuu allee jne.

Botaanikaaiast suundume ekskursioonile Alivaria õlletehasesse. Tehas on Valgevene suurim õlletootja ja kuulub Carlsbergi gruppi, kuigi alguse sai juba 1864. aastal. Muuseum viib meid läbi pooleteise sajandi pikkuse õlletoomise ajaloo. Näeme, kuidas väiksest küla pruulikojast ja kasvab välja teha, mis toodab aastas 80 000 dekaliitrit õlut.

Õhtul käime kaubanduskeskuses.

Ööbimine samas hotellis.

5. päev L 28. juuli

Hommikusöök.

Alustame tagasiteed, lõunapeatus Leedus 19.kilomeetril. Reisi lähtekohta jõuame hilisõhtuks.

Reisi marsruut kaardil: https://goo.gl/maps/tuEQdTQWApr

Hinna sees

 • bussikasutus
 • 4 ööbimist  hotellis*** kahekohalistes tubades
 • 4 hommikusööki
 • Minski linnaekskursioon bussiga ja jalgsi kohaliku giidiga vene keeles
 • Pääse rahvusraamatukogu platvormile
 • Dudutki vabaõhumuuseumi külastus (kohaliku giidi saatel)
 • Nemani klaasitehase külastus
 • Nesviži kindluslossi pääse ja kohalik giid
 • Botaanikaaia pääse
 • Alivaria õlletehase külastus
 • eestikeelne reisisaatja-giid
 • viisa koos tervisekindlustusega

Lisatasu eest

 • paketiväline toitlustamine
 • võimalus kogu grupi soovil korraldada rahvuslikus stiilis õhtusöök trahteris Трактир на Парковой. Hind sõltuvalt menüüst 15-20 eurot. Reedeti ja laupäeviti toimub ka folklooriprogramm. Sel juhul on hinnaks 35 eurot  https://www.traktir.by/pir-na-ves-mir/

Lisainfo

Reisile on vajalik kaasa võtta pass, milles on Valgevene viisa ja Euroopa ravikindlustuskaart! Ravikindlustuskaart annab õiguse vajaminevale arstiabile Euroopa Liidus. Kaardi tellimise kohta loe: https://www.haigekassa.ee/kontaktpunkt/arstiabi-euroopa-liidus-ja-mujal/euroopa-ravikindlustuskaart

Viisainfo:
Pass peab kehtima vähemalt 3 kuud peale reisi lõppu.
Meditsiiniabikindlustus on kohustuslik ja vormistatakse koos viisaga. Viisa vormistatakse Valgevene peakonsulaadis Tallinnas.
NB! Viisa vormistamiseks on vajalik: pass, 1 värviline dokumendifoto
35×45 mm, täidetud ankeet, mille saadab reisikorraldaja täitmiseks orienteeruvalt 2 kuud enne reisi.
Viisa vormistamise aeg 2 nädalat.

Tasumine. 5 päeva jooksul peale reisile registreerumist palume teha ettemaks 100 eurot inimese kohta. Kogu reisi maksumus peab olema tasutud hiljemalt 31 päeva enne reisi algust. Reisid maksumusega alla 100 euro tuleb tasuda 5 päeva jooksul peale reisile registreerumist.

NB! Reisile registreerumise ja reisiraha tasumisega kinnitate, et olete tutvunud OÜ ABZ Reisid reisitingimustega www.abz.ee

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis ja hinnas.

 

OÜ ABZ Reisid
Kooli 6, Kagukeskus
Võru 65606
Tel. +372 78 28 498
e-mail: info@abz.ee
web: www.abz.ee

Reisi broneerimine

Reisi nimetus Hind täiskasvanu kohta Hind lapse kohta Kohti kokku Väljasõit Kestus
Lähedane, ent tundmatu Valgevene 24.-28. juuli 2018 383 0 20 24 Jul 5 päeva

Booking Information

Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Kogusumma KOGUHIND

Pay a deposit of 100 € per adult.

KOKKUVÕTE

Hind 0
KOGUHIND 0

Customer Information

*
First Name is required.
*
Last Name is required.
*
Number Phone is required.
*
Address is required.
Thank You. Your booking have received and booking number is